Nagrody i wyróżnienia
Poleć artykuł Twojemu znajomemu

Link do strony zostanie dodany automatycznie.

Grunty położone w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej trzykrotnie bo w 2010 r., 2014 r. oraz w 2016 r. zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie „Grunt na medal”.

Dla laureatów konkursu zwycięstwo oznacza promocję terenu i większą szansę na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych do gminy. Finaliści mogą liczyć na większe zainteresowanie inwestorów zgłaszających się do PAIiIZ lub jego regionalnych partnerów - Centrów Obsługi Inwestora.

TREŚĆ ARTYKUŁU:
W VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal” Bocheński teren otrzymał tytuł Zwycięzcy Konkursu! 27 października 2014 r. z rąk wicepremiera Janusza Piechocińskiego, wiceminister gospodarki Ilony Antoniszyn - Klik oraz przedstawicieli Zarządu PAIiIZ nagrodę odebrał Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

Dostrzegamy nową, wielką jakość ludzi polskiego samorządu - komentował wysoki poziom uczestników konkursu wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. - W gospodarce tworzy się nadzieja na lepsze jutro - dodał wręczając nagrody.

Do obecnej edycji konkursu miasto Bochnia zgłosiło teren, będący fragmentem  Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, o powierzchni 8,82 ha.

Jest mi niezmiernie miło, że działania bocheńskiego samorządu zostają doceniane nie tylko przez biznes, ale także przez agencję pozyskującą inwestorów – komentuje Burmistrz Miasta Stefan Kolawiński.

Ogólnopolski Konkurs „Grunt na medal” przeprowadzony został przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora - Partnerami PAIiIZ, pod patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Pana Janusza Piechocińskiego oraz Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej oraz patronatem medialnym Dziennika Gazety Prawnej.
W konkursie tytuł Zwycięzcy otrzymywał jeden grunt z każdego województwa. W tegorocznej edycji brało udział 212 ofert inwestycyjnych.

Poprzednie edycje konkursu odbyły się w 2005 r., 2007 r., 2008 r., 2010 r. oraz 2012 r. Łącznie wzięło w nich udział 1045 gmin, które przesłały 1625 ofert lokalizacyjnych.

z_piechocinskim

statuetka

TREŚĆ ARTYKUŁU:

20 października br. podczas uroczystej konferencji w Hotelu Polonia Palace w Warszawie Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński odebrał z rąk Podsekretarza Stanu Ministerstwa Rozwoju Adama Hamryszczaka oraz Prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Tomasza Pisuli nagrodę za zwycięstwo w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2016.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Wicepremiera, Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, a jego celem jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji zagranicznych do Polski.

Spośród 179 zgłoszeń nadesłanych przez 142 gminy do II etapu konkursu zakwalifikowano 81 działek, wybranych przez Centra Obsługi Inwestora - Partnerów Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

PAIiIZ wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego za najlepszy teren VII edycji konkursu „Grunt na Medal” 2016 w naszym województwie uznała jeden z modułów Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej o powierzchni 4,23 ha.

Kolejne wyróżnienie dla BSAG jest dla mnie potwierdzeniem dobrze wykonanej pracy oraz tego, że jako miasto jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na przyjęcie kolejnych inwestorów – komentuje Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Tym samym Bochnia już po raz trzeci znalazła się wśród 16 miast z najlepszą ofertą inwestycyjną w Polsce. Do tej pory nasze miasto zwyciężało w latach 2010 i 2014.

Wśród małopolskich gruntów uczestniczących w tym konkursie do II etapu zakwalifikowały się tereny inwestycyjne z: Bochni, Gorlic, Gołczy, Limanowej, Skały oraz Tarnowa.

Dobrze skrojona oferta oraz zwycięstwo w konkursie „Grunt na Medal” to przepustka do lukratywnego kontraktu inwestycyjnego – informują przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Wszystkie wyróżnione „Grunty na Medal” trafią do Bazy Ofert Inwestycyjnych prowadzonej przez PAIiIZ i będą oferowane w pierwszej kolejności polskim oraz zagranicznym inwestorom, którym pomaga Agencja.

1male

poprawiony_dyplom