Bochnia z nagrodą gospodarczą marszałka województwa!
Poleć artykuł Twojemu znajomemu

Link do strony zostanie dodany automatycznie.

Małopolska, uhonorowana tytułem „Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016”, wyróżniła tych, którzy na co dzień przyczyniają się do tworzenia i budowania gospodarki regionu. Gratulacje dla samorządowców i przedsiębiorców wręczono 30 stycznia 2016 roku w Centrum Sztuki Mościce podczas Gali „Fundusze z Kulturą”.

"Gala „Fundusze z Kulturą” to doskonała okazja do wyróżnienia tych projektów, które w ostatnich latach najlepiej wykorzystały, spożytkowały i zmieniły się dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich" - powiedział, gospodarz wydarzenia, wicemarszałek Stanisław Sorys.

Doceniono trzy samorządy za czołowe działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w województwie. Nagrody otrzymali włodarze Bochni, Gorlic i Tarnowa:

– Miasto Bochnia, Stefan Kolawiński za projekt: „Wyposażenie w infrastrukturę techniczną terenu Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej”,

– Miasto Gorlice, Rafał Kukla za projekty: „Budowa układu komunikacyjnego i infrastruktury technicznej na terenie strefy gospodarczej przy ul. Bieckiej w Gorlicach – etap II” oraz „Budowa układu komunikacyjnego na terenie strefy gospodarczej przy ul. Bieckiej w Gorlicach”,

– Miasto Tarnów, Roman Ciepiela za projekt: „Rozbudowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie – etap III”.

„Ta kolejna nagroda dla Bochni za inwestycje w BSAG, jest ukoronowaniem wieloletnich działań polegających na wykupieniu i uzbrojeniu gruntów oraz pozyskaniu pierwszych inwestorów. Wierzę, że strefa przemysłowa będzie gwarantem rozwoju miasta w kolejnych latach, dając z jednej strony wpływy z podatków, a z drugiej, tej ważniejszej – pracę dla Bochnian i mieszkańców powiatu” – komentuje Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

Podczas gali zostały przyznane również nagrody dla przedsiębiorców, którzy w swoich projektach korzystali z dofinansowania Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Na wizytę studyjną do Brukseli pojadą prezesi pięciu małopolski firm: Logipack Sp. z o.o., Sękpol Jan Kowal Spółka Jawna, Huzar Sp. z o.o., REGIS Sp. z o. o., Karczma Regionalna Sp. z o.o.

Część artystyczną Gali „Fundusze z Kulturą – pomiędzy ekranem a kurtyną” wypełniła Krynicka Orkiestra Zdrojowa pod batutą Mieczysława Smydy. Towarzyszyli im soliści: Agnieszka Adamczak-Hutek, Natalia Świerczyńska-Adamczak, Mikołaj Adamczak i Marcin Hutek. Na scenie wystąpił również gospodarz wieczoru, wicemarszałek Stanisław Sorys. Koncert poprowadził konferansjer Tomasz Szuran. Do układów choreograficznych tańczyli członkowie stowarzyszenia „Klasa-Tarnów”.

Podczas koncertu można było usłyszeć dwa tematy muzyczne – filmowy i operetkowy. Utwory ze słynnych ekranizacji (Walc Barbary z filmu „Noce i dnie”, Por una Cabeza – tango z filmu „Zapach kobiety” czy Skyfall z filmu o tym samym tytule) przeplatane były ariami muzyki operetkowej (Tłumy fraków z operetki „Księżniczka Czardasza”, Libiamo nelieti calici z opery „Traviata” czy Aria Toreadora z opery „Carmen”).