Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej omawiano problemy komunikacyjne Bochni, a wiceburmistrz Gustaw Korta przedstawił pomysły na ich rozwiązanie. Wśród priorytetów wymienił łącznik autostradowy, północno-zachodnią obwodnicę miasta oraz budowę rond i sygnalizacji świetlnych.
Za rzecz nadrzędną z punktu widzenia interesów miasta wiceburmistrz uznał sprawę budowy drogi łączącej planowany zjazd z autostrady z istniejącą drogą krajową nr 4. Łącznik ma przebiegać obok siedziby największego pracodawcy w mieście Stalprodukt S.A. i zapewni firmie bezpośredni dostęp do autostrady. Jego realizacja umożliwi także połączenie obecnej "czwórki" z ul. Proszowską, co wiązałoby się z przełożeniem biegu drogi wojewódzkiej nr 965 (Limanowa-Zielona). W ten sposób powstałaby naturalna obwodnica miasta odciążająca zatłoczone centrum Bochni. Zadanie to z pewnością nie będzie realizowane w tej kadencji, jednakże w obliczu niepokojących wieści o niechęci Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do uczestniczenia w jego realizacji, lokalne samorządy muszą stale trzymać "rękę na pulsie" i nadal przekonywać do konieczności państwowej pomocy w budowie łącznika.
Ważnym zadaniem komunikacyjnym, które skróci drogę dojazdową do zakładów pracy, a przede wszystkim pozwoli na odciążenie centrum Bochni od ruchu samochodowego, jest zdaniem władz miasta, jak najszybsza budowa północno-zachodniej obwodnicy miasta. Na sesji zaprezentowany został projekt tejże drogi, która ma połączyć kilkutysięczne osiedle Niepodległości, z przemysłową częścią Bochni przy wykorzystaniu istniejącego odcinka tzw. "drogi do nikąd". Droga ta miałaby łączyć się z ulicą Karosek, gdzie planowana jest budowa ronda, a następnie biegłaby w kierunku torów kolejowych, by pod wiaduktem połączyć się z ul. Ks. J. Poniatowskiego. Przy drodze powstać mają parkingi, a także chodnik i ścieżka rowerowa. Jeszcze w tym roku miasto chce uzyskać pozwolenie na budowę drogi, a zakończenie realizacji inwestycji jest planowane na rok 2009.
Nowych kształtów nabiera koncepcja budowy ulicy Śródmiejskiej – władze miasta zapowiadają bowiem, że chciałyby na razie zrealizować tylko odcinek będący przedłużeniem ul. Fischera do placu Turka, z możliwie jak największą liczbą miejsc parkingowych, zaś dalej – do Uzborni – miałaby prowadzić ścieżka spacerowa i rowerowa.
Z kolei w centrum miasta prowadzone mają być prace, które poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego: powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Kościuszki – Floris – Fischera oraz zamontowane zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach Wiśnicka – Kazimierza Wielkiego – Samlickiego – Brodzińskiego i Oracka – Regis – Solna Góra – Konstytucji 3-go Maja. Wiceburmistrz Korta szacuje, że zadania te zostaną w całości zrealizowane za ok. 2-3 lata.