Z dniem dzisiejszym Burmistrz Wojciech Cholewa odwołał Stanisława Bukowca ze stanowiska zastępcy Burmistrza Miasta. Decyzję tę Burmistrz Wojciech Cholewa podjął natychmiast po zapoznaniu się z wyrokiem sądu pierwszej instancji i jego uzasadnieniem oraz z wyrokiem sądu drugiej instancji.
art. 70. Kodeksu Pracy mówi:
§ 1. Pracownik zatrudniony na podstawie powołania może być w każdym czasie – niezwłocznie lub w określonym terminie – odwołany ze stanowiska przez organ, który go powołał. Dotyczy to również pracownika, który na podstawie przepisów szczególnych został powołany na stanowisko na czas określony.
§ 1.1. Odwołanie powinno być dokonane na piśmie.
§ 1.2. Stosunek pracy z pracownikiem odwołanym ze stanowiska rozwiązuje się na zasadach określonych w przepisach niniejszego oddziału, chyba, że przepisy szczególne stanowią inaczej.
§ 2. Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę. W okresie wypowiedzenia pracownik ma prawo do wynagrodzenia w wysokości przysługującej przed odwołaniem.
§ 3. Odwołanie jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli nastąpiło z przyczyn, o których mowa w art. 52 lub 53.
Art. 52 § 1. pkt 2. mówi, że pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, w razie: "popełnienia przez pracownika w czasie trwania umowy o pracę przestępstwa, które uniemożliwia dalsze zatrudnianie go na zajmowanym stanowisku, jeżeli przestępstwo jest oczywiste lub zostało stwierdzone prawomocnym wyrokiem."
Natychmiast po otrzymaniu i zapoznaniu się z wyrokiem sądów obu instancji (oraz uzasadnieniem 30.11.2005 r.) Burmistrz Wojciech Cholewa podjął decyzję o odwołaniu Stanisława Bukowca ze stanowiska zastępcy Burmistrza Miasta.
Odwołanie ma skutek natychmiastowy i nie pociąga za sobą konieczności wypłaty żadnych odpraw.