Miasto

Nowe radiowozy zasiliły flotę bocheńskiej Policji

print

W środę, 24 czerwca, na terenie II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni odbyło się uroczyste przekazanie siedmiu nowych radiowozów dla Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Wydarzenie połączono z działaniami profilaktycznymi prowadzonymi w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2026” oraz promocją zawodu policjanta.

W uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze Policji na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Bochni podinsp. Jarosławem Kmieciem, uczniowie klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni wraz z dyrekcją szkoły, a także zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele samorządu Powiatu Bocheńskiego oraz włodarze gmin Powiatu. Miasto Bochnia reprezentował Zastępca Burmistrza Miasta Filip Pach.

Podczas wydarzenia oficjalnie przekazano siedem nowych oznakowanych pojazdów służbowych – sześć radiowozów marki Kia Sportage oraz jeden samochód marki Toyota RAV4. Łączna wartość zakupionych pojazdów wyniosła około 1,2 mln zł. Ich zakup został sfinansowany ze środków Policji przy wsparciu finansowym lokalnych samorządów, które przeznaczyły na ten cel blisko 500 tys. zł.

Najwięcej nowych pojazdów trafi do Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Radiowozy Kia Sportage będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji (trzy pojazdy) oraz Wydziału Ruchu Drogowego (dwa pojazdy). Jeden z samochodów zasili Posterunek Policji w Trzcianie. Z kolei Toyota RAV4 będzie służyć funkcjonariuszom Zespołu ds. Nieletnich.

Nowoczesne radiowozy przyczynią się do poprawy warunków pracy policjantów oraz zwiększenia skuteczności działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bocheńskiego.

print

[LC]

Następny artykuł

Poprzedni artykuł

ZNAJDŹ NAS NA:

Kamery online
Zobacz bocheński Rynek

Kamery

Zmień strefę Miasto

Miasto

Zmień strefę Turystyka

Turystyka
Accessibility