Dziś we wszystkich szkołach podstawowych wybrzmiał symboliczny „ostatni dzwonek”, kończący Rok Szkolny 2025/2026. Dla tysięcy uczniów rozpoczął się wyczekiwany czas wakacyjnego wypoczynku.
W roku szkolnym 2025/2026 naukę w bocheńskich szkołach podstawowych, w klasach I–VIII, ukończyło 2 835 uczniów, w tym 390 ósmoklasistów. Z kolei do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych uczęszczało 977 dzieci.
W piątek uroczyste zakończenia roku szkolnego odbyły się w Szkołach Podstawowych nr 1, 2, 5 i 7. W wydarzeniach uczestniczyli m. in. dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz przedstawiciele samorządu Miasta Bochnia. Burmistrz Miasta Magdalena Łacna wraz z Dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji Anną Famielec wzięły udział w uroczystości w Szkole Podstawowej nr 1. W Szkole Podstawowej nr 2 obecny był Zastępca Burmistrza Miasta Wojciech Woźniczka, w Szkole Podstawowej nr 5 – Zastępca Burmistrza Miasta Filip Pach, natomiast w Szkole Podstawowej nr 7 uczestniczył Przewodniczący Rady Miasta Bochnia Jan Balicki.
Podczas wszystkich uroczystości odczytano okolicznościowy list Gospodarz Solnego Grodu Magdaleny Łacnej skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Burmistrz podziękowała za całoroczną pracę, zaangażowanie i wspólne budowanie przyjaznego środowiska edukacyjnego, a uczniom pogratulowała wytrwałości, osiągniętych sukcesów oraz życzyła bezpiecznych, radosnych i pełnych niezapomnianych chwil wakacji.
Burmistrz Miasta uhonorowała również wszystkich uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli średnią ocen 5.0 i wyższą. Każdy z nich otrzymał voucher o wartości 230 zł do Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni.
Podczas szkolnych akademii wręczono także liczne nagrody i wyróżnienia dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, zdobywających świadectwa z wyróżnieniem oraz odnoszących sukcesy
w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych.
W uroczystości w Szkole Podstawowej nr 1 obecny był również Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Pełnomocnik Rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu Stanisław Bukowiec. Wiceminister infrastruktury wręczył uczniom klas czwartych, którzy zdali egzamin na kartę rowerową, kaski ochronne przekazane w ramach ogólnopolskiego programu realizowanego w związku z obowiązującymi od 3 czerwca 2026 r. przepisami nakładającymi obowiązek noszenia kasków przez osoby poniżej 16. roku życia poruszające się rowerami, hulajnogami elektrycznymi oraz innymi urządzeniami transportu osobistego. Kaski trafią do wszystkich szkół podstawowych. Będą sukcesywnie przekazywane placówkom za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Gratulujemy wszystkim uczniom zakończenia kolejnego etapu edukacji, szczególnie wszystkim ósmoklasistom. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za całoroczne zaangażowanie oraz życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji.








































































