14 kwietnia 2008 roku na budynku Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu odsłonięto tablicę poświęconą wybitnemu geologowi – pochodzącemu z Bochni – Gejzie Bukowskiemu. Wielką promotorką tego przedsięwzięcia była inż. geolog Barbara Vecer.
W tym roku przypada 150. rocznica urodzin wybitnego geologa tak ściśle związanego z Bochnią. Tu się urodził 28 listopada 1858 r., wychował, tu mieszkał w ostatnich latach swojego życia. Zmarł w Bochni w 1937 r. i jest pochowany na cmentarzu przy ul. Orackiej. Związany z wiedeńskim środowiskiem naukowym, powrócił w 1918 r. po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Odbył liczne podróże naukowe do Azji Mniejszej, Dalmacji, wysp Rodos, Kasos i Samos. Po powrocie do Polski został powołany na stanowisko geologa państwowego w Instytucie Geologicznym w Warszawie. Był uznanym i cenionym autorytetem w zakresie geologii w skali światowej. Zajmował się także naukowo geologią okolic Bochni.
Barbara Vecer, w czasie pobytu w Polsce – 18 czerwca 2008 r., w ramach Dni Bochni, wygłosi w Muzeum im. Stanisława Fischera wykład z cyklu „Z Bochni w świat. Ze świata do Bochni”. Tytuł wystąpienia „Gejza Bukowski v. Stolzenburg (1858-1937) geolog i badacz na dwóch kontynentach”.