Bocheńskie obchody Dnia Papieża Jana Pawła II rozpoczęły się o godz. 17.00 otwarciem wystawy ”Jan Paweł II Apostoł Pokoju”, którą będzie można oglądać w galerii Miejskiego Domu Kultury do 26 października. Godzinę później w Szkole Muzycznej rozpoczął się występ uczniów tej placówki, a po nim koncert zespołu Dwootho.
Kolejne wydarzenia poświecone pamięci polskiego Papieża miały miejsce następnego dnia. Na bocheńskim Rynku starosta Jacek Pajak i wiceburmistrz Bogdan Szumański uroczyście otworzyli wystawę ukazującą związki Karola Wojtyły z bocheńszczyzną: ówczesny kardynał Wojtyła przemawia do tłumu w Lipnicy Murowanej (1976) podczas uroczystościach pobeatyfikacyjnych ku czci bł. Marii Teresy Ledóchowskiej oraz w Okulicach, gdzie jako biskup pomocniczy krakowski przybył na uroczystość koronacji cudownego obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem, a potem powrócił w 10. rocznicę tego wydarzenia (1962 i 1972). Na wystawie jest także telegram przesłany przez Jana Pawła II do biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza z okazji 50-tej rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Różańcowej (6 października 1985) w którym czytamy m.in.:
"(…) Klękam z Różańcem w ręku przed Matką Bożą Bocheńską, by podziwiać i wysławiać w Bogarodzicy wspaniały owoc Odkupienia i jakby w przeczystym obrazie oglądać w Niej to, czym pragnie i spodziewa się być cały Kościół(…)".
W sposób szczególny w obchody Dnia Papieża Jana Pawła II zaangażowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Jana Pawła II, którzy na płycie Rynku utworzyli żywą papieską flagę. Do tej ponad 330 osobowej grupy, dołączyli także przedstawiciele z innych szkół. Inną formą pamięci o Ojcu Świętym była sztafeta do 3 papieskich pomników znajdujących się w tutejszych Parafiach. Pod każdym z nich delegacje biegaczy oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Starostwa złożyli biało-żółte wiązanki kwiatów. Kulminacją obchodów była z pewnością Msza święta w bazylice św. Mikołaja. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli na Plac Sanktuaryjny przez szpaler z pochodniami utworzony przez uczniów z Gimnazjum Nr 1. Tam pod pomnikiem papieskim odśpiewano dwie pieśni: ”Barkę” i „Czekam na ciebie ojcze”, na zakończenie zaś „Apel Jasnogórski”. Bocheńskie obchody zakończył znakomity koncert duetu akordeonistów, który odbył się w kościele św. Pawła Apostoła.
Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Bochni dziękują za pomoc w zorganizowaniu biegów dyrekcji MOSIR, Powiatowej Komendzie Policji i Straży Pożarnej w Bochni oraz Straży Miejskiej. Za udostępnienie materiałów na wystawę eksponowaną na Rynku składają podziękowania dyrekcji Muzeum i Kierownictwu Państwowego Archiwum w Bochni oraz dyrekcji Miejskiego Domu Kultury.