W najbliższą sobotę (11 czerwca) o godz. 10 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Polski Związek Niewidomych – Koło w Bochni zapraszają na spotkanie z Profilaktyczno-Edukacyjnym Teatrem dla Dzieci i Młodzieży MORALITET i spektakl pt. „Po drugiej stronie lustra”.
Grupa teatralna, na której spektakl zapraszamy, rozpoczęła swoją działalność w roku 2001 pod nazwą Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” i pod tą nazwą była znana i rozpoznawalna aż do roku 2009. Od tego czasu kontynuuje działalność pedagogiczną i artystyczną pod obecną nazwą. Twórcy tej oryginalnej formacji teatralnej mają za sobą wieloletnie doświadczenie w realizacji tak cennych społecznie, a przecież niełatwych wyzwań, jakie wiążą się z teatralną twórczością dla dzieci i młodzieży, pozostając z nimi wciąż w żywym dialogu. Swoje projekty realizują w ścisłym porozumieniu z tymi, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą, artystyczne owoce swojej pracy poddając systematycznej ocenie pedagogiczno-psychologicznej. Wszystkie spektakle powstały według niepowtarzalnych scenariuszy, których autorami są twórcy teatru. Swoją działalnością nawiązują do cieszącej się w Polsce coraz większą popularnością tradycji teatru szukającego artystycznej formy wyrazu dla najistotniejszych społecznie problemów.
Na spektakl „Po drugiej stronie lustra” zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, ich opiekunów i przyjaciół. Spektakl przy pomocy historii przedstawionej przez aktorów pomoże nam porozmawiać o zagubieniu i samotności, które rodzą przemoc. Aktorzy otwierają szeroko drzwi szkoły ukazując świat kłopotów w nauce, dominacji starszych kolegów nad młodszymi, konfliktów między rówieśnikami. Sztuka opowiada historię dwóch koleżanek z tej samej klasy – Kici i Juli, zadając ważne pytania. Przede wszystkim pyta o to, czym dziś jest dla nas krzywda drugiego człowieka. Co czyni świat naszych relacji z innymi wolnym od przemocy zarówno fizycznej jak i psychicznej?
Na spektakl zapraszamy w sobotę (11 czerwca) o godz. 10 do sali Klubu Biblioteki przy ul. Mickiewicza 5, wstęp wolny. Spotkanie jest dofinasowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Mój świat i moje życie”.