Przed rozpoczęciem Mszy św. o godz. 14.30 na bocheński Rynek przybywali przedstawiciele okolicznych gmin wraz z dożynkowymi wieńcami. Prowadzeni przez Kapelę Bochnianie wyruszyli wspólnie z władzami miasta i powiatu w barwnym pochodzie na Plac Sanktuaryjny.
Tam, powitani przez ks. dziekana Zdzisława Sadkę uczestniczyli w uroczystej eucharystii, dziękując za obfitość tegorocznych plonów. Polowemu nabożeństwu przewodniczył goszczący w Bochni ks. Janusz Burzawa – duszpasterz polonijny z Florydy. Cytując w homilii literaturę wieszczów oraz encyklikę Jana Pawła II, mówił o godności, pracy i związanej z nią trudzie. Składający dary ołtarza, przedstawiciele gmin wręczali ks. dziekanowi Zdzisławowi Sadce chleby z tegorocznej mąki oraz owoce, miód i wino. O oprawę muzyczną Mszy Świętej zadbała w tym roku orkiestra dęta z Baczkowa.
Wkrótce po zakończeniu mszy odbył się konkurs wieńców dożynkowych. Księża i samorządowcy stanowiące jury, za najpiękniejszy uznali wieniec dożynkowy wykonany przez Brzeźnicę. Drugie miejsce przyznano Dziewinowi, trzecie zaś otrzymali przedstawiciele Lipnicy Murowanej.
Dalsze uroczystości odbywały się już w gospodarstwie agroturystycznym pp. Kiejdów w Chodenicach. Rozpoczął je gospodarz miasta – Bogdan Kosturkiewicz, który przy dźwiękach Kapeli Bochnianie częstował uczestników dożynek, kawałkami chleba, wypieczonego z tegorocznych zbiorów. Na estradzie prezentowali się między innymi: chór „Kamea” z Krakowa, Orkiestra Dęta Kopalni Soli w Bochni, oraz jednoosobowa orkiestra, w którą wcielił się pan Zygmunt Pyzik.
Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych uczestników. Czekało na nich wesołe miasteczko oraz przejaźdżki kucykami. Przez cały czas trwania festynu czynna była loteria fantowa, z której dochód przeznaczony został na operację serca Mateuszka Rynducha.