Piotr Zieliński
Urodził się 10 czerwca 1964 roku w Bochni, gdzie dorastał w „starej” bocheńskiej rodzinie, w domu nieopodal Rynku przy ulicy Rzeźnickiej. W Bochni ukończył Szkołę Muzyczną I Stopnia, następnie Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego, aktywnie działając w życiu kulturalnym szkoły (kabaret, teatr, samorząd). Był też ministrantem i lektorem w Kościele Św. Mikołaja w Bochni. Działał w teatrze „Żywego Słowa” Ks. Jana Nowakowskiego.
Studia rozpoczął w 1984 roku w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (polonistyka i teatrologia), które ukończył w 1990 r. Równolegle pracował w teatrze Scena Plastyczna KUL, gdzie był aktorem, asystentem reżysera, szefem galerii sztuki i wreszcie menadżerem. Z teatrem odbył 120 podróży po świecie, biorąc udział w niezliczonych prezentacjach i festiwalach, zorganizował ponad 300 wyjazdów i prezentacji spektakli w Polsce, oraz wiele innych projektów.
Pięciokrotnie zrealizował prezentacje spektakli Sceny Plastycznej KUL w Kopalni Soli w Bochni.
Był pomysłodawcą i współrealizatorem produkcji teledysku do piosenki „Takie Tango” Budki Suflera w bocheńskiej Kopalni Soli w 1997 roku.
Od 1999 roku pełnił funkcję kanclerza Lubelskiej Szkoły Wyższej im. Wł. Jagiełły w Lublinie i prowadził autorską Galerię Sztuki Wirydarz, której od września 2007 r. jest właścicielem. Zrealizował do tej pory 53 ekspozycje najwybitniejszych polskich twórców, w tym 4 wystawy ze zbiorów Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni: „Jacek Malczewski i inni”, „Marcin Samlicki – Przystanek Le Vigan”, „Nikifor Krynicki”, „Patrz Grzeszniku” (zbiory malarstwa sakralnego).