Projekty, kontynuujące koncepcję Kampusu Salinarnego obejmuje syntezę dwóch projektów budowlanych tj. „Przebudowa, rozbudowa ze zmianą sposobu użytkowania budynku Zamku Żupnego” oraz projektu pn. „Rewaloryzacja Plant Salinarnych” w pozostałej do wykonania części obejmującą projekt zieleni, infrastrukturę komunalną, drogi i place, prace konserwatorskie oraz fontannę.
W historii każdego miasta są miejsca szczególnie ważne i takim jest bez wątpienia nasz Zamek Żupny. To nie tylko świadek historii miasta, ale przede wszystkim miejsce, w którym mieściła się siedziba zarządu kopalni soli. Zamek gościł w swoich murach wielu władców Polski dbających o rozwój bocheńskiej żupy solnej. Naszym moralnym obowiązkiem jest odbudowa Zamku Żupnego i dbałość o każdą przysłowiową cegiełkę świadczącą o historii i znaczeniu naszego miasta na przestrzeni wieków. Odbudowany Zamek będzie naszą dumą i świadectwem szacunku dla historii Bochni oraz kolejną atrakcją turystyczną. Po kilku latach badań archeologicznych, architektonicznych, badań polichromii, odkryciu oryginalnych stropów drewnianych i innych oryginalnych elementów zamku pokazujących kolejne fazy przebudowy obiektu od czasów średniowiecznych, w celu jego ochrony obiekt został wpisany do rejestru zabytków oraz przygotowano dokumentacje na rewitalizację zamku. Wszystkie te działania umożliwiają przebudowę obiektu i pozyskanie na to zadanie środków zewnętrznych.
Integralną częścią dziedzictwa Bochni jest unikalny na skalę europejską Park Salinarny – Planty.
Nazywane również Ogrodem salinarnym Planty zostały założone 1868 roku z inicjatywy zarządu bocheńskiej kopalni soli, jako pierwszy park publiczny w Bochni, wpisujący się w ogólnoeuropejski trend poprawy jakości życia mieszkańców ówczesnych miast przemysłowych, przez ogniskowanie życia towarzyskiego i kulturalnego mieszkańców w przestrzeniach parkowych. Pierwotnie ogród salinarny stanowił otoczenie stawu, znajdującego się u zbiegu ulic Orackiej i Regis. Od samego początku swojego istnienia Plany były miejscem ważnych wydarzeń z życia kulturalnego, politycznego i sportowego miasta. Terenem gdzie organizowano festyny, spektakle i koncerty plenerowe, którym towarzyszyły liczne atrakcje, między innymi pływanie łódkami po stawie salinarnym, pokazy sztucznych ogni, konkursy piękności, wystawy i gry plenerowe (cyt. z „Znaczenie Specyfiki Dziedzictwa kulturowego Miast solnych dla ich współczesnego rozwoju i zachowania tożsamości, ze szczególnym uwzględnieniem Bochni”
Pragnąc podtrzymać tą funkcję i uatrakcyjnić ta przestrzeń rekreacyjną opracowano projekt, którego efekty w postaci budynków Kuźni i Lodowni już funkcjonują w symbiozie z oddaną do użytku w 2020 r. tężnią solankową wraz z kompleksem boisk i placem zabaw.